Мой Киев - �нтернет-журнал «Мой Киев»
Мой Днепр Общество У Дніпропетровську екс-мер Вільнюса поділився досвідом реформування медичної галузі

У Дніпропетровську екс-мер Вільнюса поділився досвідом реформування медичної галузі

IMG 2935Реформа медицини в Україні потрібна як на державному, так і на міському рівнях.

Про це, під час круглого столу, організованого популярною газетою «Дніпропетровська панорама» на тему «У здоровому місті здоровий дух: як реформувати медицину Дніпропетровська», заявив екс-мер Вільнюса Артурас Зоукас, який приїхав поділитися досвідом реформування медичної галузі з дніпропетровськими колегами. - Прийняти потрібні закони важливо, але не достатньо. Якщо грошей немає, то і реформи будуть поганими. У Литві реформа галузі почалася з впровадження державної страхової медицини, що дозволило істотно підвищити рівень охорони здоров'я, - розповів пан Зоукас.23 За його словами, сьогодні у Вільнюсі об'єднані бази даних всіх поліклінік. Все відразу записується в електронну базу, і вона доступна тільки пацієнтові і лікареві при необхідності. Це дозволяє лікарям займатися тільки лікуванням, а не «писаниною», як було раніше. - Досвід і у вас, і у нас був схожий. Тому я впевнений, що при правильному, системному підході до реформування медичної галузі ви досягнете успіху, - додав екс-мер Вільнюса.IMG 2938

1За словами Бориса Філатова, реформа «спущена» зверху є нежиттєздатною. - Не потрібно проводити реформи проти людей і за рахунок людей. У майбутньому, на рівні міста ми почуємо побажання всього експертного середовища, профільних фахівців. Тоді буде розуміння, як треба реформувати галузь, - додав Борис Філатов. Також лідер партії «УКРОП» висловив упевненість в тому, що на сьогодні немає альтернативи страховій медицині. - Ми повинні чітко розуміти, що чергова бездумна реформа «для галочки» нам не потрібна. Багатий зарубіжний досвід доводить - перехід на страхову медицину практично безальтернативний. Але здійснити його, як у нас прийнято, на швидку руку, без відповідної підготовки та роз'яснювальної роботи - злочин, - заявив Борис Філатов.

3IMG 2942

4

5

6Нагадаємо, що сьогодні за ініціативою газети «Дніпропетровська панорама» відбувся круглий стіл на тему «У здоровому місті здоровий дух: як реформувати медицину Дніпропетровська», на якому експерти, головні лікарі дніпропетровських лікарень, представники громадськості та журналісти обговорили проблеми медичної галузі в нашому місті і можливість її реформування.

 Рейтинг 0.0 из 5. Голосов: 0

Опрос

Оцените пожалуйста удобства использования сайта
 
actualno 22l
Культура Харькова
cancel
Валютный рынок
cancel
Пробки в Харькове
futbol
Новости футбола