Описание 17 грудня, о 15:00, у Дніпропетровському художньому музеї відзначать день Святої Варвари, покровительки вишивки. За легендою, свята Варвара Ісусу ризи вишивала й жінок давньому мистецтву вишивки навчала.
З нагоди свята кращі вишивальниці нашої області продемонструють свої роботи, розтлумачать їхні символічно-оберегові значення і поділяться особливостями вишивки Дніпропетровщини.
Майстрині також проведуть майстер-клас із традиційних технік, орнаментів і сюжетів рушників, сорочок і втаємничать у свої секрети вишивання.
Вишивання – один з найдавніших видів декоративно-ужиткового мистецтва слов’ян. Народна вишивка захоплює нас досконалою композицією, різнобарвним колористичним рішенням. У своїх роботах народні майстри показують одвічний потяг людини до краси, зв’язок із рідною природою.
Значний вплив на народну вишивку не лише Катеринославщини, а й населення європейської частини Російської імперії мала поява у середині ХІХ ст. так званого «брокарівського стилю», основою якого був «хрестик». Його розповсюдження у наступний період значною мірою витіснило переважну більшість традиційних вишивок та сприяло певному збідненню вживаних регіональних технік.
Тож метою заходу є створення умови для пробудження зацікавленості до традицій регіону, актуалізації знань народних вірувань, практичного набуття навичок традиційних вишивок. Наше завдання — передати вишивку - це живе іскристе диво – наступним поколінням.